STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Podsumowanie - spotkanie koordynatorów i dyrektorów

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 5/5
Data: 2023-09-21
Miejscowość: Milicz
Szkolenia, spotkania, poznanie atrakcji Doliny Baryczy, aktywne uczestnictwo w pokazowych zajęciach ośrodków to tylko niektóre potrzeby zaakcentowane podczas spotkania koordynatorów na spotkaniu 19.09.2023, które odbyło się w gościnnych progach Zespołu Pałacowego w Goszczu.

Program Edukacji dla Doliny Baryczy i klimatu nabiera tempa, widać to między innymi po zaangażowaniu nauczycieli, edukatorów, dyrektorów, samorządowców w spotkaniu. Nowe szkoły w Programie, zmiany koordynatorów spowodowało, że musimy zacząć od podstaw czyli przypomnienia najważniejszych zasad Programu, jego cele, dotychczasowe osiągnięcia. Sercem programu jest serwis edukacja.barycz.pl który skupia nie tylko wiedzę o Dolinie Baryczy, materiały edukacyjne, ofertę ośrodków ale i monitoringi z działań placówek oświatowych i ośrodków.

Na spotkaniu zostały przekazane gazetki przedstawiające dotychczasowe działania ale i przyszłość Programu (wersja elektroniczna tutaj). Jeżeli trafią do każdego rodzica, nauczyciela za pośrednictwem szkoły to duża dawka wiedzy zostanie „rozdystrybuowana” wśród mieszkańców.

Od momentu reaktywacji Programu – czyli 2022 roku do nazwy Programu Edukacji dla Doliny Baryczy – dopisujemy „i KLIMATU” – ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to element bardzo ważny w komponencie edukacyjnym, który wiąże się z utrzymaniem przyrodniczych walorów naszego regionu. W nawiązaniu do zielono-niebieskich projektów realizowanych w naszych gminach burmistrz Twardogóry przedstawił swoje działania gminne w tym zakresie.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do działania na rzecz Programu.
PLIKI ZASOBU
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  
Bożena Hołubka
Super zorganizowane, spotkanie. W klimatycznym miejscu
23-09-2023

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij