BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Półroczne Spotkanie Społecznej Rady ds. edukacji

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2023-12-19
Miejscowość: Milicz
Praca nad kontynuacją programu? Podsumowanie aktywności Programu? Nowe kierunki rozwoju, propozycje wyjazdów dla najbardziej aktywnych … szkolenia, pilotaże – takimi zagadnieniami zajmowała się Społeczna Rada na spotkaniu 18.12.23

Społeczna Rady ds. Edukacja dla Doliny Baryczy to  społeczny organ powołany przez  Stowarzyszenie PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy inicjujący działania oraz odpowiedzialny za opracowanie i realizację Programu EDUKACJA dla Doliny Baryczy. W roku szkolnym 2022/2023 w Programie uczestniczą 33 placówki oświatowe, 18 ośrodków edukacji pozaszkolnej. Na portalu edukacja.barycz.pl, które jest sercem programu oraz przestrzenią, którą tworzą sami uczestnicy programu i zainteresowani edukacją regionalną, klimatyczną widnieją 112 oferty zajęć w ośrodków z Doliny Baryczy, 644 materiały edukacyjne, 996 zasobów w bazie wiedzy – do wykorzystania na lekcjach.

Co zatem w najbliższej przyszłości? Proponujemy szkolenia on-line podnoszące kompetencje w zakresie klimatu, organizacja wizyty studyjnej dla najbardziej aktywnych nauczycieli, edukatorów, możliwość zapoznania się z Międzygminnym Planem Adaptacji do zmian klimatu.

Padły też propozycję aby ośrodki uruchomiły zajęcia z dojazdami do szkół oraz pilotażów zadań w zakresie błękitno-zielonej architektury, działań międzypokoleniowych na rzecz klimatu

Zapraszamy również wszystkich chętnych do korzystania z bazy i podręcznika FFIS

https://www.facebook.com/FundacjaForumInicjatywSpolecznych/posts/

pfbid02PGaEGhqqBcRYmaoYCWdrm1krFYKcRsG6Yia416vKnziQ59J2KsLns9Uj

RdA5zbmpl

Dziękujemy za obecność, a tym co nie mogli się połączyć zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem.

PLIKI ZASOBU
 
( 197 KB .PDF )
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij