STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Konferencja „Edukacja dla Doliny Baryczy”

Aktualności, Autor:
 0/5
Data: 2014-11-22
Miejscowość: Milicz
21 października 2014 odbyła się konferencja, na której podsumowaliśmy 10 miesięcy pracy nad Projektem Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej.

października 2014 odbyła się konferencja, na której podsumowaliśmy 10 miesięcy pracy nad Projektem Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy, koordynatorzy szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele ośrodków edukacji pozaszkolnej. Licznie przybyli goście (ponad  100 osób) wysłuchali jaki był przebieg realizacji projektu, podpisali umowy o współpracy partnerskiej, uczestniczyli w panelu dyskusyjnym, wzięli udział w prezentacji kreatywnej oferty edukacyjnej oraz zwiedzali wystawę przygotowaną w ramach Dni Karpia „Rybołowy”.

 Do projektu ostatecznie przystąpiło:  47 szkół  (24 szkoły dolnośląskie i 23 wielopolskie) oraz 22 podmioty edukacji przyrodniczej, 9 856 uczniów (dane za rok szkolny 2013/2014).

W trakcie projektu odbyły się: 2 wyjazdy studyjne  (pierwszy do Lipska, drugi po czołowych ośrodkach edukacji pozaszkolnej: Włocławek, Toruń, Gdańsk, Biedrusko, Kwidzyń), 2 konferencje, 15 spotkań z nauczycielami i edukatorami oraz wiele spotkań roboczych dotyczących powstania pomocy dydaktycznych i umieszczaniu zasobów na portalu.

Na konferencji pani prezes Stowarzyszenia Inga Demianiuk – Ozga przedstawiła podsumowanie dotychczasowych działań, zaprezentowała planowane narzędzia edukacyjne, m.in. piękne rysunki przyrodnicze, które stanowią materiał wyjściowy do gier, kart, puzzli dla dzieci,

  

gotowe pacynki „8 wspaniałych” – czyli 8 najbardziej charakterystycznych zwierząt występujących w Dolinie Baryczy,


  

 

kolorowanki dla dzieci, które opowiadają o herbie każdej z gmin oraz zwierzątkach – „Ośmiu wspaniałych”.

 

 

 

Pani prezes przedstawiła też zasady zakupu i dystrybucji wyposażenia szkół i ośrodków edukacyjnych oraz pokazała jak przebiegł pilotaż oferty ośrodków w ramach Dni Karpia 2014.

 

Koordynator ds. promocji i informacji  Anna Urbańczyk dokonała inauguracji serwisu edukacyjnego pod ogólnodostępnym adresem www.edukacja.barycz.pl .  Teraz każdy może wejść i skorzystać z zasobów portalu oraz umieścić własny materiał edukacyjny czy to w postaci scenariusza lekcji, czy prezentacji, zdjęć , publikacji – możliwości jest wiele.

Po przerwie podpisaliśmy umowy z dyrektorami szkół i ośrodków oraz przeprowadziliśmy krótki panel dyskusyjny w grupach nad następnymi ważkimi tematami dotyczącymi rozwoju projektu edukacyjnego (monitoring, zasady certyfikacji, ewaluacja, rola samorządów w tworzeniu Programu).

Projekt szybkimi krokami zaczyna przekształcać się w ciekawy, ważny dla regionu systemowy PROGRAM EDUKACYJNY– do tego jednak,  potrzebujemy wsparcia uczestników - stąd pomysł na powołanie  Rady Programowej Programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Rada zajmowałaby się  oceną i akceptacją zasobów w portalu uczestnicząc w tzw. systemie eksperckim, czuwała nad  konkursami, festiwalami edukacyjnymi, które odbywać się mają na obszarze całej Doliny Baryczy oraz ewaluacją i planowaniem działań w ramach Programu EDUKACJA dla DOLINY BARYCZY. 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij