STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Wycieczka- przedszkolacy na odłowach

Aktualności, Autor: Małgorzata Mokwińska , Zespól Szkół w Sośniach
 0/5
Data: 2014-10-25
Miejscowość: Żeleżniki
Zajęcia edukacyjne nad stawem - celem: poznanie środowiska przyrodniczego znajdującego się w naszym regionie - stawu hodowlanego

PRZEDSZKOLAKÓW  TERENOWE  ZAJĘCIA NAD  STAWEM

W chłodny, ale pogodny październikowy poranek grupa przedszkolaków z Chojnika i Pawłowa uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych organizowanych przez Ośrodek Edukacyjny w Krośnicach w ramach „Dni Karpia”. Zajęcia odbyły się nad stawami w miejscowości Żeleźniki, a ich temat dotyczył odłowów  ryb. Dzieci obserwowały proces odławiania i segregowania ryb, przygotowywanych do sprzedaży detalicznej, mogły poznać różne ich gatunki np. okonie, szczupaki, karpie a nawet amury. Dzięki panu ornitologowi obserwowały przez lornetkę ptaki żerujące nad stawem.  Na jednym ze stoisk panie przygotowały zioła i rośliny występujące w Dolinie Baryczy – dzieci  dowiedziały się o ich właściwościach leczniczych, mogły je dotknąć i powąchać.  Inny organizator spotkania  zaprezentował przedszkolakom skamieliny, łupki kamienne, oraz kamienie ozdobne występujące w naszym regionie. Na koniec pobytu   dzieci otrzymały ciepłą herbatę i bułeczki, oraz paczkę kredek z logo „Dni Karpia”.

Nasi mali podróżnicy wracali  trochę zmęczeni, ale radośni i pełni wrażeń po  ciekawym dniu.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij