BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Rajd "Jesień Chopinowska"

Aktualności, Autor: Marek Pawlicki , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym
 0/5
Data: 2014-09-21
Miejscowość: Antonin
W rajdzie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Wysocku Małym, którzy poznawali przyrodę i kulturę Doliny Baryczy oraz mieli okazję poznawania nowych ludzi zainteresowanych turystyką

Czas na rajd !

Rytuałem Zespołu Szkół w Wysocku Małym, jak co roku, stał się Ogólnopolski Rajd Jesień Chopinowska. Tym razem grupa trzynaściorga uczniów wraz z opiekunami w składzie : Monika Szkudlarek, Marek Pawlicki,  Paweł Wróblewski i Piotr Szkudlarek udali się 14 września do pobliskiego Antonina, by jak zwykle wziąć udział w rowerowej wyprawie i uczestniczyć w wielu atrakcjach na miejscu.

Po zbiórce pod budynkiem szkoły grupa z Wysocka Małego udała się przez Janków Przygodzki, Trzcieliny, Dębnicę, Ludwików do Antonina, gdzie przy Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów mieściła się meta. Po dotarciu do celu na przybyłych czekała pyszna grochówka. Można było  również wypocząć w pobliskim parku
i przysłuchiwać się pytaniom konkursowym, które były ściśle związane z Doliną Baryczy i otaczającą nas przyrodą. W Antoninie spotkaliśmy wiele interesujących osób związanych z życiem naszej gminy, był to czas na rozmowy i wspomnienia wcześniejszych wypraw.

 

             Dla wielu uczniów były to także przyrodnicze zajęcia terenowe łączące teorię z praktyką. Podczas raju mogliśmy na żywo przyglądać się różnym gatunkom drzew i ptaków, ponieważ trasa przebiegała przez leśną trasę rowerową. Nasz rajd był również ściśle związany z projektem, którego celem jest między innymi przewodnik o drzewach.  Został również zrealizowany punkt dotyczący Edukacji na rzecz Doliny Baryczy, obejmujący między innymi Gminę Przygodzice.

            

               Łącznie przebyliśmy 34 kilometry i z niecierpliwością czekamy na następny rok.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij