BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Projekt "W cieni dębów Doliny Baryczy"

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Marek Pawlicki, Dorota Kittler , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym
 0/5
Projekt był realizowany w ramach grantu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolność - Równać Szanse. Celem było poszerzenie wiedzy o walorach przyrodniczo-turystycznych i kulturowych Doliny Baryczy.


We wrześniu 2007 r. Zespół Szkół w Wysocku Małym przystąpił do społecznej akcji sadzenia dębów w Dolinie Baryczy, której patronami byli: Fundacja Doliny Baryczy, Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”  i Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków ze wsparciem programu LEADER Unii Europejskiej.                                                         

Stało się to inspiracją do napisania przez nauczycieli tutejszej szkoły projektu pt. „W cieniu dębów Doliny Baryczy” w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Równać Szanse 2007 z terminem realizacji od stycznia do czerwca 2008 r.

 Z 2000 projektów zgłoszonych do programu 127 uzyskało fundusz grantowy, w tym projekt  ze szkoły z Wysocka Małego.

Umowę o przyznanie dotacji na jego realizację w wysokości 6700 zł podpisała Irena Dymarczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym i  Przemysław Kaźmierczak Wójt Gminy Przygodzice z Marią. Zagułą-Holzer Dyrektorem Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie jako Administratorem, co miało miejsce 27 listopada 2007 r.

Koordynatorami projektu zostali nauczyciele szkoły z Wysocka Małego: Marek Pawlicki        i Dorota Kittler.

Wszystkie projekty mały na celu równanie szans dzieci i młodzieży z terenów wiejskich          i małych miejscowości, w stosunku do młodzieży wielkomiejskiej.

Głównym celem projektu „W cieniu dębów Doliny Baryczy” było pogłębianie zainteresowania i związków emocjonalnych z własnym regionem /jego przyrodą, kulturą/ poprzez wykorzystanie narzędzi stosowanych w naukach ścisłych, a głównym odbiorcą była młodzież w wieku od 13 do 19 lat.

/ w załączeniu prezentacja multimedialna z realizacji projektu/

PLIKI ZASOBU
 
( 48706 KB .PPTX )
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  6. Wiejskie
Zabytki
Ludzie
Atrakcje DB

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij