BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Badanie wód i gleb Doliny Baryczy

Aktualności, Autor: Marek Pawlicki, Dorota Kittler , Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym
 0/5
Data: 2015-04-10
Miejscowość: Wysocko Małe
Gimnazjaliści z Wysocka Małego przy pomocy "teczek ekobadacza" dokonali badań próbek wody z rzeki Barycz k. Przygodzic i ze stawu Trzcielin Wielki. Zbadali również pH gleby.

Dnia 10.04.2014r. grupa uczniów z Gimnazjum w Wysocku Małym wraz z opiekunem udała się na pobranie prób wody z rzeki Barycz koło Przygodzic i ze Stawu Trzcielin Wielki oraz próby gleby z łąk nad Baryczą. Po powrocie do szkoły uczniowie pod nadzorem nauczyciela wykonali szereg badań parametrów chemicznych pobranych próbek wody z użyciem tzw. teczek ekobadacza tj. badali: pH wód i ich twardość, zawartość żelaza, azotanów, fosforanów i amoniaku.W odniesieniu do gleby zbadali jej pH. Działania te poprzedziło zapoznanie się uczniów z zestawami ekobadacza. W badaniach udział wzięli uczniowie klasy II G: Dawid Kurek, Jakub Lewandowski, Kacper Gąsiorek i Patryk Dera oraz uczniowie klasy III G: Dawid Nawrot, Kamil Ilski, Łukasz Hurny i Rafał Domasik. Nadzór sprawował nauczyciel Marek Pawlicki.
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij