STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Podsumowanie Regionalnego Konkursu Wiedzy o Dolinie Baryczy- PROMUJĘ Dolinę Baryczy. WIE 2017

Aktualności, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
Data: 2017-06-20
Miejscowość: Milicz
Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Należało zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mieli wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film.

Konkurs PROMUJĘ DOLINĘ BARYCZY odbył się w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2017.

Celem KONKURSU było pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego  i przyrodniczego naszego regionu.

Adresaci to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy.

Do konkursu zgłoszono  w sumie 41 prac, w tym 24 ulotki wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z 16 szkół  i 16 filmów z 14 szkół – prace gimnazjalistów i uczniów szkól ponadgimnazjalnych.  Należy podkreślić iż uczestniczyły szkoły ze wszystkich ośmiu gmin regionu Doliny Baryczy.

Finałowe prace  konkursowe zamieszczone na portalu www.edukacja.barycz.pl zostały ocenione przy pomocy aplikacji  elektronicznej przez powołaną  7 -osobową ekspercką komisję w składzie: Izabela Brymerska, Hanna Jankowska, Cezary Tajer,  Barbara Duczmal, Katarzyna Kowalska, Anna Urbańczyk, Zofia Pietryka reprezentujących organizacje, ośrodki pozaszkolne i samorządy lokalne. Komisja konkursowa przyznawała punkty poparte komentarzem w zakresie kryteriów dotyczących jakości, jasności i rzetelności przekazu, wizualizacji, ciekawej formy  i samodzielności wykonania pracy.

W dniu 19 czerwca 2017r laureaci wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach „ABC marketingu”, które odbyły się w Wyższej Szkole Bankowej. W trakcie ćwiczeń prowadzonych przez Danutę Studencką Derkacz – menagera ds. partnerów strategicznych i relacji w WSB,  uczestnicy planowali rozwiązania marketingowe na konkretnych przykładach. Następnie odbyło się wspólne oglądanie oraz analiza wyróżnionych  prac i dyskusja z wykorzystaniem  komentarzy komisji konkursowej - do których odnosili się sami autorzy , swoje sugestie wyrażały też  Danuta Studencka Derkacz i Zofia Pietryka jako koordynator. Uczestnicy mogli odnieść się do problemów i barier jakie napotkali podczas przygotowywania pracy konkursowej.

Laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Dolinie Baryczy, który odbędzie się 11października 2017 r w KOM w Miliczu. Zostanie przygotowana wystawa  wyróżnionych  prac -ulotek promujących Dolinę Baryczy oraz prezentacja najlepszych filmów.

Zofia Pietryka

prezes stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij