STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Zapraszamy nowe podmioty do Programu Edukacja dla Doliny Baryczy

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2017-11-15
Miejscowość: Milicz
Program koordynuje Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, dotyczy zbudowania systemowego podejścia do edukacji regionalnej, które zakłada uczenie od najmłodszych lat o walorach przyrodniczych, historycznych, turystycznych naszego regionu. Skutkiem ma być gromadzenie i dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń, większy udział szkół w zajęciach ośrodków pozaszkolnych należących do Programu oraz wzmocnienie tożsamości lokalnej wśród młodych mieszkańców.

EDUKACJA DLA DOLINY BARYCZY – to pierwszy tego typu program w Polsce prowadzony w skali całego regionu.

Uczestniczy w nim już ponad 11 000 uczniów z 52 szkół i przedszkoli oraz 24 ośrodki edukacji pozaszkolnej.

Program koordynuje Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, dotyczy zbudowania systemowego podejścia do edukacji regionalnej, które zakłada uczenie od najmłodszych lat o walorach przyrodniczych, historycznych, turystycznych naszego regionu. Skutkiem ma być gromadzenie i dzielenie się  wiedzą, wymiana doświadczeń, większy udział szkół w zajęciach ośrodków pozaszkolnych należących do Programu oraz wzmocnienie tożsamości lokalnej wśród młodych mieszkańców.  

Zachęcamy do przystąpienia do Programu zarówno placówki z Doliny Baryczy jak i spoza regonu, które chcą uczyć młodzież o specyfice naszego regionu.

Szkoły i przedszkola chcące przystąpić do Programu zapraszamy do złożenia odpowiedniego formularza na stronie edukacja, tutaj:  http://edukacja.barycz.pl/register/?lang_id=1&t=1

Termin Zgłaszania się do Programu: do 30 listopada

Na nowe podmioty czeka pakiet startowy pomocy edukacyjnych związanych z regionem.

Dla wyznaczonych przez placówki koordynatorów Programu przewidujemy spotkanie organizacyjne przybliżające zasady działania.

Korzyści z programu dla szkół, przedszkoli, ośrodków pozaszkolnych:

- wyposażenie w regionalne pomoce edukacyjne (pakiet startowy)

- możliwość skorzystania z grantów zaplanowanych w Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru,  przeznaczonych na rozwój Programu – najbliższy dotyczyć będzie dofinansowania dojazdów szkół i przedszkoli na zajęcia do ośrodków edukacji pozaszkolnej (z Programu)

- gromadzenie i promocja aktywności indywidulanego dorobku nauczycieli,edukatorów,placówek w zakresie realizacji celów Programu (pomocne m.in. w awansie zawodowym,  promocji i archiwizacji działalności szkoły) m.in. poprzez portal edukacja.barycz.pl

- wsparcia konkursów o tematyce regionalnej zakwalifikowanych w ramach WIE – Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych

- nieodpłatne korzystanie z elektronicznej bazy materiałów edukacyjnych, elektronicznych narzędzi i gier

- wsparcie merytoryczne ekspertów Społecznej Rady w zakresie treści materiałów edukacyjnych, organizacji oferty, konkursów, projektów

- umieszczenie i promowanie oferty zajęć w serwisie edukacja.barycz.pl

- prosty, funkcjonalny dostęp do zaktualizowanej Podstawy Programowej, odstępny podczas umieszczania oferty, materiałów edukacyjnych w serwisie edukacyjnym

PRZYŁĄCZ SIĘ i korzystaj z Programu Edukacja dla Doliny Baryczy

Po prostu: przystąp do Programu, zaloguj się i UCZ RAZEM Z NAMI o Dolinie Baryczy!

PLIKI ZASOBU
 
( 177 KB .PDF )
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij