BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

8 spotkań informacyjnych dla szkół z terenu Doliny Baryczy wz. z planowanym projektem grantowym pn. Edukacja dla Doliny Baryczy

Aktualności, Autor: Anna Urbańczyk , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Data: 2018-05-14
Miejscowość: Milicz
W dniach 23-25.04.2018 w Twardogórze, Sośniach, Żmigrodzie i Miliczu, a w dniach 8-9.05.2018 w Przygodzicach, Odolanowie, Cieszkowie i Krośnicach odbyły się spotkania informacyjne dla szkół z terenu Doliny Baryczy wz. z planowanym projektem grantowym pn. Edukacja dla Doliny Baryczy.

W dniach 23-25.04.2018 w Twardogórze, Sośniach, Żmigrodzie i Miliczu, a w dniach 8-9.05.2018 w Przygodzicach, Odolanowie, Cieszkowie i Krośnicach  odbyły się  spotkania informacyjne dla szkół z terenu Doliny Baryczy  wz. z planowanym projektem grantowym pn. Edukacja dla Doliny Baryczy.


W związku planowanym do realizacji projektem grantowym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-200 pn. Edukacja dla Doliny Baryczy, w każdej gminie objętej LSR odbyły się zamknięte spotkania dot. możliwości wsparcia szkół. Spotkania organizowane były przez LGD we współpracy z partnerskimi samorządami. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele placówek oświatowych z obszaru oraz osoby z ramienia samorządów zajmujących się oświatą i ochroną środowiska. Projekt grantowy realizowany będzie w Przedsięwzięciu 2.1.1 Wsparcie kompetencji i organizacji potencjału społecznego na rzecz zachowania specyfiki obszaru, a wsparcie finansowe zostanie przeznaczone dojazdy i opłaty za udział w ofercie ośrodków edukacji pozaszkolnej zidentyfikowanych na stronie www.edukacja.barycz.pl.

Ramowy plan spotkania (czas ok. 2 h):

  1. Podsumowania aktywności szkół w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy w roku szkolnym 2017/2018.
  2. Przedstawienie możliwości wsparcia w ramach grantu Edukacja dla Doliny Baryczy – warunki dostępu, omówienie wniosku, rodzaj kosztów, kryteria wyboru.
  3. Rozwój programu Edukacja dla Doliny Baryczy w obszarze podniesienia kompetencji w zakresie przeciwdziałania skutkom zmian klimatu, odnawialnych źródeł energii, gospodarki śmieciowej – potrzeby, plany.

Spotkania w gminach: Przygodzice, Odolanów, Cieszków i Krośnice odbędą się po długim weekendzie, zgodnie z Harmonogramem spotkań.

W 8 -u spotkaniach udział wzięło 84 osoby. Spotkanie prowadziły: Inga Demianiuk- Ozga, Ewelina Chudzińska- Snażyk oraz Anna Urbańczyk.

TUTAJ zamieszczamy prezentację ze spotkania, narzędzie pomocnicze do przygotowania listy zakupów, dokumenty dot, zakładania stowarzyszeń zwykłych oraz poglądowe (niezatwierdzone jeszcze przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego): opis procedury konkursu grantowego, wzory wniosku o powierzenie grantu, wniosku o jego rozliczenie, umowę o powierzenie grantu oraz kryteria wyboru wniosków o powierzenie grantów.

Zapraszamy również na szkolenia związane z kryteriami wyboru oraz przygotowaniem wniosku o powierzenie grantu (do wyboru termin 28.05.18 lub 29.05.18). Aktualny Harmonogram szkoleń dostępny tutaj.

Harmonogram naborów dostępny jest tutaj.

Ogłoszenie o naborze wniosków o powierzenie grantów dostępne będzie tutaj.
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij