STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

GRA dla klimatu_Kropla drąży skałę - czyli mój ślad na Ziemi

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Agnieszka Kątna , Edukacja w Folwarku Jurand Agnieszka Kątna-Dolata
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII)
„Kropla drąży skałę” to gra, która przenosi uczestników w świat zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych postaw względem środowiska przyrodniczego.


„Kropla drąży skałę” Gra edukacyjna

Gra przeznaczona maksymalnie dla 5 osób

     Każdy gracz zostaje na potrzeby gry częścią lokalnej społeczności. Bohaterowie        powinni ze sobą współpracować jeśli chcą sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi gra. Wędrówka od startu do mety naszpikowana jest codziennymi zasadzkami w jakie możemy wpaść nie myśląc przez pryzmat postępowania w zgodzie z naturą. Zwycięzcą zostaje ten, który sprosta wyzwaniu ominie niebezpieczeństwa i dodatkowo pozbędzie się kart atrybutowych - tym samym wchodząc we współprace z innymi mieszkańcami regionu.


Cel gry

Celem gry jest dotarcie od punktu początkowego (start) do punktu końcowego (meta). Wygranym zostaje uczestnik, który jako pierwszy dotrze na metę z kompletem atrybutów innych uczestników gry-tym samym wymieni się kartami atrybutowymi z pozostałymi uczestnikami gry i najważniejsze sprosta karcie wyzwania, jaką otrzymał podczas pierwszego rzutu kostką.  Metaforycznym celem gry jest pokazanie graczom, że najważniejsza jest współpraca i to ona może prowadzić do największego sukcesu oraz jak ważne dla klimatu, naszej planety są nasze codzienne nawyki – poznając niewłaściwe zachowania jesteśmy wstanie je zmienić, tym samym wpłynąć na los naszego regionu i całej Ziemi.

 


PLIKI ZASOBU
 
( 30 KB .DOCX )
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
Krajobrazy DB
  2. Las
  3. Łąka
  5. Staw
  6. Wiejskie
Ludzie
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij