BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Zaproszenie do udziału w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy pt."Bioróżnorodność " (WIE 2020)

Zapraszamy na wydarzenia, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
Konkurs
 0/5
Data wydarzenia: 2020-06-21 do 2020-09-30
Data rekrutacji: 2019-12-18 do 2020-01-10
Gmina:
Miejscowość: Milicz
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych (WIE 2020) W tej edycji motywem przewodnim będzie zwrócenie uwagi na zagrożenia i znaczenie bioróżnorodności w Dolinie Baryczy.

UWAGA! zmiana terminów
Ze względu na pandemię przesuwamy termin zamieszczania prac uczniów do 25 września 2020
Przez ten cały czas można zamieszczać prace konkursowe.
Informacje o zmianie terminów  w załączniku
Celem konkursu jest poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych  i szkół ponadpodstawowych,  pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu.

Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych ( kl IV-VIII) i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) oraz ze szkół spoza obszaru uczestniczących w PROGRAMIE Edukacja dla Doliny Baryczy

Praca konkursowa ma zachęcać do zwrócenia uwagi na różne aspekty związane z zachowaniem bioróżnorodności  Uczestnicy powinni również  zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze, ekosystemy oraz gatunki roślin i zwierząt. Wpływ gospodarki rybackiej, leśnej i rolnej na różnorodność gatunkową z uwzględnieniem historii i stanu aktualnego. (w załączeniu propozycje tematyki prac konkursowych)

Prace konkursowe należy przygotować w oparciu o instrukcje na portalu edukacyjnym www.edukacja.barycz.pl 

Prace konkursowe w kategorii:
Film  (max 5 min) z zastosowaniem różnych środków technicznych i artystycznych ( np. w formie klipu, filmu naukowego, reportażu, wywiadu, filmu animowanego  itp.)

I grupa wiekowa- uczniowie szkól podstawowych – kl IV-VI
II grupa wiekowa- kl. VII-VIII oraz  uczniowie szkół ponadpodstawowych

UWAGA! Instrukcja dotycząca zamieszczania filmu, tekstu i rysunków oraz  zdjęć jest zamieszczona na portalu www.edukacja.barycz.pl w zakładce instrukcje obsługi.

Z każdej szkoły do finału komisja szkolna  kwalifikuje max. po 3 prace z danej grupy wiekowej (dla I i II grupy wiekowej)  prace te należy zamieścić na portalu edukacyjnym
Prace mogą być wykonane indywidualnie lub przez max 3-osobowe zespoły.

UWAGA!
Karty zgłoszenia  należy przesłać w terminie do 10 stycznia 2020 r.

Regionalny Konkurs o Dolinie Baryczy – edycja XXIII- „ BIORÓŻNORODNOŚĆ” został zamieszczony w wykazie  zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz miejsc uznanych za wysokie (I,II,III miejsce) w  roku szkolnym 2019/2020  jako konkurs o zasięgu krajowym.
 Konkurs ma charakter niekomercyjny
Terminy poszczególnych etapów z powodów niezależnych mogą ulec zmianie  informacje będą na bieżąco wysyłane do szkół, które zgłosiły udział w konkursie)

ZAPRASZAMY!     Zespół Organizacyjny Konkursu:   Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy’ -  nauczyciele przyrodnicy i historycy.  Informacji udziela: Zofia Pietryka tel. 606 316 128 lub mail zofiapietryka@op.pl


PLIKI ZASOBU
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
--12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728-----
-------
   luty 2023   
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij