BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Szlakiem Żmigrodzko-Milickiej Kolejki Powiatowej - przewodnik dla rowerzystów

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Cezary Tajer , Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Centrum Bioróżnorodności Dolina Baryczy
 0/5
Przewodnik rowerowy po dawnej trasie kolejki wąskotorowej opisuje szlak od Prusic wraz z odgałęzieniem do Żmigrodu, poprzez Milicz, do Sulmierzyc. Publikacja prezentuje walory krajobrazowe, historyczne i przyrodnicze.


W Dolinie Baryczy wszystko sprzyja turystyce rowerowej. Zarówno łagodne uformowanie terenu, jak też niezaprzeczalne walory przyrodnicze i historyczne zachęcają rzesze rowerzystów do odwiedzenia rejonu Milicza i Żmigrodu.

Z myślą o miłośnikach tej formy aktywnego wypoczynku zaprojektowano i wykonano wiele szlaków rowerowych prowadzących w najciekawsze zakątki nadbaryckiej ziemi. Niniejsze opracowanie koncentruje się na jednym z ważniejszych dla całego regionu szlaku rowerowym, który biegnie dawną trasą kolejki wąskotorowej.

Pierwszy przystanek na „kolejkowym” szlaku można zaplanować w miasteczku Prusice, gdyż to właśnie tutaj wkracza on od południa w Dolinę Baryczy. Następnie w miejscowości Przedkowice rozwidla się na zachód w kierunku Żmigrodu oraz na wschód, prowadząc do Milicza i dalej do Sulmierzyc. Na długości 68 km wiedzie przez rozległe obszary leśne, malownicze kompleksy stawowe oraz najważniejsze ośrodki miejskie, przy czym większa jego część znajduje się w granicach Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”.

Przewodnik rowerowy, który oddajemy w ręce czytelnika, zawiera szczegółowy opis całej trasy, którą podzielono na pięć odcinków. Każdy z nich cechuje dogodny dojazd, miejsca parkingowe dla samochodów oraz lokalizacja w sąsiedztwie większych miejscowości.

W treści przewodnika osobny rozdział poświęcono historii kolei wąskotorowej, na bazie której powstał szlak rowerowy. Uwzględniono również schemat lokalnych tras rowerowych oraz wskazano miejsca przyjazne rowerzystom.

PLIKI ZASOBU
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
Użycie Niekomercyjne (ang.Noncommercial (NC))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych.
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
Na Tych Samych Warunkach (ang.ShareAlike (SA))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie pochodnych dzieł, pod warunkiem że będą one opublikowane na takiej samej licencji.
Inna licencja
uzgodniona na indywidualnych warunkach z administratorem serwisu. Należy się skontaktować z administratorem e-mail: edukacja@nasza.barycz.pl
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
  3. Grzyby
Krajobrazy DB
  1. Inne
  2. Las
  3. Łąka
  4. Miejskie
  5. Staw
  6. Wiejskie
Zabytki
Ludzie
Atrakcje DB
Gospodarka łowiecka
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij