BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Śpiewak

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
Zdjęcie przedstawia śpiewaka.


Śpiewak (Turdus philomelos)


Opis - długość ciała 20-22 cm, masa ciała 60-100 g. Ubarwienie z wierzchu ciała brunatne, spód ciała gęsto plamkowany na beżowym tle. Słabo skontrastowany rysunek na licu. Brak dymorfizmu płciowego. Nazwa tego ptaka właściwie oddaje jego zdolności wokalne. Jego urozmaicona piosenka składająca się z wielu powtarzanych, fletowych motywów i rozbrzmiewa aż do zmroku.

Występowanie - można go spotkać przede wszystkim w lasach, parkach, miejscach, które charakteryzują się dość bogatym poszyciem.

Tryb życia - odżywia się owadami, dżdżownicami i innymi bezkręgowcami, także jagodami. Potrafi rozbijać muszle ślimaków o twarde podłoże by zjeść jej zawartość.

Rozmnażanie - składa 3-5 jasnoniebieskich nielicznie nakrapianych jaj, które wysiaduje wyłącznie samica przez 12-14 dni. Wyprowadza 2-3 lęgi w roku. Gniazdo umiejscowione przy pniu, w rozwidleniu gałęzi lub w gęstym świerku; zewnętrzna warstwa czarkowatego gniazda zbudowana z liści, traw i mchu, wewnętrzna wylepiona wyłącznie próchnem drzewnym.

MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij