BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE 2017 - Regionalny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy edycja XX "PROMUJĘ DOLINĘ BARYCZY"

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mają wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film. Należy zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy


Celem KONKURSU jest popularyzacja wiedzy, poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Realizacja projektu sprzyja integracji nauczycieli różnych przedmiotów  oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych.

Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) obszaru objętego Programem Natura 2000 oraz Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”

Konkurs służy do promocji regionu, jako miejsca edukacji ekologicznej
z wykorzystaniem walorów kulturowych regionu Doliny Baryczy
W terminie do 3 kwietnia 2017r. należy wysłać do organizatora kartę zgłoszenia udziału szkoły (załącznik do regulaminu) .

UWAGA! Dla autorów prac zgłoszonych do finału konkursu przewidziano udział w warsztatach dotyczących opracowywania materiałów promocyjnych.

Do oceny prac konkursowych zostanie  powołana ekspercka komisja - przedstawiciele partnerów, osoby zajmujące się promocją, opracowywaniem materiałów promocyjnych.

Laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na finał Regionalnego Konkursu Wiedzy   o Dolinie Baryczy, który odbędzie się w październiku 2017. w Miliczu. Zostanie przygotowana wystawa  wyróżnionych  prac -ulotek promujących Dolinę Baryczy oraz prezentacja najlepszych filmów. Wystawa zostanie dłużej udostępniona mieszkańcom regionu i turystom.

Dla laureatów przewidziano nagrody: pomoce edukacyjne o regionie Dolina Baryczy,
           Zapraszamy do udziału w konkursie!
PLIKI ZASOBU
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
Zabytki
Ludzie
Atrakcje DB
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasoby biorące udział w inicjatywie

     
    1604
     
    dodano: 22-05-2017
    Folder przedstawia ciekawe miejsca w Dolinie Baryczy.Zachęca do ich zwiedzania i poznawania ciekawych historii związanych z okolicami Milicza.Pracę wykonał uczeń klasy 6. Zdjęcia są jego autorstwa.
     
    1713
     
    dodano: 15-05-2017
    Film wykonany przez uczennicę klasy I z Gimnazjum w Raczycach w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE 2017. Film przedstawia miejscowości, zabytki i bogactwo przyrody głównie w środkowo - wschodniej części Doliny Baryczy. Są to doskonałe miejsca na rodzinną wycieczkę czy wyjazd z przyjaciółmi. Miłośnicy turystyki Doliny Baryczy mogą zwiedzić w Miliczu: ruiny zamku książąt oleśnickich, pałac Maltzanów i kościół Łaski. Można jeszcze zobaczyć kościół M. B. Częstochowskiej w Sułowie, stawy milickie, park w Postolinie, Wzgórze Joanny, Duchowo i kolej wąskotorową w Krośnicach. Gimnazjalistka wraz z rodziną osobiście zwiedza te miejsca i krótko przedstawia ciekawe informacje historyczne i przyrodnicze. Dolina oferuje wrażenia nie tylko wzrokowo – słuchowe, ale również smakowe. Punkty gastronomiczne: Gospoda 8 Ryb czy Stary Młyn w Niesułowicach zaspokoją każdego smakosza ryb. Film: Kinga Zybała kl. I Gimnazjum Fot.: Kinga Zybała
     
    1456
     
    dodano: 22-05-2017
    I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Żmigród – „Piękno nie musi być daleko” – wykonana została przez uczennicę kl.VI SP im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku – Martynę Michalczewską. Praca zachęca do odwiedzenia pięknych okolic Gminy Żmigród, które są bogate w różnorodne atrakcje przyrodnicze, historyczne oraz turystyczno-rekreacyjne. Ulotka reklamuje najważniejsze zabytki samego miasta Żmigród, miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła – Powidzka, oraz Jamnika i Rudy Żmigrodzkiej.
     
    1434
     
    dodano: 22-05-2017
    Celem pracy jest promocja walorów przyrodniczych i historycznych Gminy Sośnie. Masz dość rutyny i ciężkiej pracy? Szukasz dobrego miejsca, aby wypocząć i zregenerować siły? Znajdziesz je w Gminie Sośnie położonej na terenie Doliny Baryczy! Przybądź tu i zachwyć się pięknem przyrody, szumem drzew i śpiewem ptaków! Kategoria zasobu-gimnazjum.
     
    1476
     
    dodano: 22-05-2017
    GRUPA WIEKOWA-gimnazjum Film został nakręcony przez uczennicę klasy pierwszej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Powstał z myślą o popularyzacji i zareklamowaniu Doliny Baryczy. Film skierowany jest do wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku oraz zapoznać się z urokami naszego regionu. FILM: Wiktoria Kukfisz FOTOGRAFIA:Wiktoria Kukfisz
     
    1309
     
    dodano: 22-05-2017
    Natalia Michalewska, "Cieszyn u granic Doliny Baryczy", kl.V, ZS Cieszyn.Kwalifikacja tematyczna- miejsce. Uczennica przedstawia najpierw w sposób faktograficzny najciekawsze obiekty historyczne wsi Cieszyn, a następnie podaje istotne informacje o Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy. Jednocześnie ukazuje sposób wykorzystania walorów jakie oferuje Dolina Baryczy i jej mieszkańcy.
     
    962
     
    dodano: 22-05-2017
    Celem pracy jest ukazanie piękna i wielokulturowości wsi Czarnylas położonej w gminie Przygodzice. Pragniemy zaprezentować wyjątkowość naszej okolicy, która może być nieznana, szczególnie mieszkańcom Dolnego Śląska. Zdjęcia wykonane przez autora pracy.
     
    1209
     
    dodano: 15-05-2017
    I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Odolanów- wykonana przez uczennicę kl.VI SP im. gen K.Glabisza w Zespole Szkół w Odolanowie. Autorka pragnie zachęcić do odwiedzenia pięknych, bogatych w walory przyrodnicze okolic Gminy Odolanów, gdzie znajduje się dużo stanowisk lęgowych ptaków wodno-błotnych, wartościowy pod względem przyrodniczym kompleks łąk Odolanowskich oraz liczne stanowiska roślin i zwierząt chronionych. Ulotka reklamuje także najważniejsze zabytki samego miasta Odolanowa.
     
    1229
     
    dodano: 15-05-2017
    I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca naszą gminę ,,Odolanów dla każdego'' - wykonana przez ucznia kl.VI SP im. gen K.Glabisza w Zespole Szkół w Odolanowie. Ulotka zachęca do odwiedzenia naszego miasta, które dzięki bogatym walorom przyrodniczym oraz różnorodnym atrakcjom historycznym i turystyczno-rekreacyjnym, jest doskonałym miejscem zarówno na wypoczynek jak i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Celem ulotki jest przedstawienie 3 propozycji wycieczek dla różnych grup wiekowych -każdy znajdzie tu coś dla siebie: * Historyczny spacer po Odolanowie, * Odolanów przyjazny dla malucha, * Dzień Sportu dla całej rodziny.
     
    1008
     
    dodano: 21-05-2017
    Ulotka "Gmina Sośnie" opracowana została przez uczennice kl. VI Zespołu Szkół w Cieszynie Hannę Gonerę i Julię Antoniak. W swej pracy uczennice zachęcają do zobaczenia ciekawych obiektów historycznych i przyrodniczych położonych w Dolinie Baryczy na terenie Gminy Sośnie. Wybrały ich zdaniem najciekawsze miejsca do zwiedzania. Umieściły pytania i odpowiedzi w postaci krótkich informacji kierując się czytelnością skierowaną do wszystkich odbiorców w różnym wieku. W pracy użyły fotografie kilku autorów Aleksandra Lieberta, Piotra Pańszczyka i Sławomira Milejskiego.
     
    1357
     
    dodano: 22-05-2017
    Dziewczynki zapraszają do spaceru i podziwiania przyrody w pobliżu Grabownicy. Masz ochotę na spacer na łonie natury zapraszamy do Doliny Baryczy. I mały i duży, każdy znajdzie coś dla siebie. Zieleń ukoi nerwy, a czyste powietrze oczyści umysł. Nie masz pomysłu na popołudniowy spacer - zapraszamy w nasze okolice. Zapraszamy.
     
    1196
     
    dodano: 18-05-2017
    Ulotka ukazuje i opisuje kilka ciekawych miejsc w niewielkiej, ale urokliwej Gminie Cieszków. Wybierając się w te okolice na wycieczkę rowerową możemy zobaczyć ciekawe mało znane zabytki architektury jak i przyrody. Celem ulotki jest zachęcenie małych i dużych wędrowców do odwiedzenia mało znanych miejsc obszaru Doliny Baryczy. Do tej małej gminy zaprasza nas uczeń kl. 6 SP w Pakosławsku.Praca wykonana w kategorii ulotka-Szkoła podstawowa, kl. IV-VI.
     
    1376
     
    dodano: 22-05-2017
    Autorzy ulotki narysowali krainę swojego dzieciństwa z czterema charakterystycznymi punktami rozpoznawalnymi przez każdego mieszkańca Przygodzic. Na drugiej stronie krótko przedstawili, co warto zobaczyć i skosztować w okolicy Przygodzic. Ułożyli wierszyk promujący wieś Przygodzice. Julia i Adam są uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Przygodzicach.
     
    1123
     
    dodano: 21-05-2017
    Ulotka pt. "Dolina Baryczy- warta poznania" została wykonana przez uczennice klasy VI Agatę Marciszewską i Wiktorię Krawiec . Celem jej wykonania było zachęcenia do poznania roślinności, zwierząt, zabytków, szlaków turystycznych, kultury i atrakcji, które warto zobaczyć na terenie Doliny Baryczy. Uczennice ozdobiły pracę własnymi rysunkami aby zainteresować odbiorcę .
     
    1124
     
    dodano: 22-05-2017
    Ulotka ,,Promuję Dolinę Baryczy" opracowana została przez dwie uczennice klasy IV. Celem pracy jest promocja walorów przyrodniczych i kulturowych wsi Możdżanów. Ulotka ma zachęcić mieszkańców regionu do odbycia wycieczki do Możdżanowa i poznania piękna krajobrazu tych okolic. Może być również zachętą do odpoczynku na łonie natury wśród stawów i lasów. Żródło zdjęć: naszlaku.com, sp.bogdaj.pl
     
    1294
     
    dodano: 18-05-2017
    Praca konkursowa- ulotka-szkoła podstawowa dla kl. IV-VI, wykonana przez ucznia klasy 5 SP w Pakosławsku. Praca powstała, aby promować Gminę Cieszków wśród mieszkańców innych Gmin Doliny Baryczy, a także innych rejonów kraju i świata. Jest zaproszeniem do naszego małego regionu,który skrywa wiele ciekawych miejsc.ZAPRASZAMY
     
    1286
     
    dodano: 21-05-2017
    Promuję Dolinę Baryczy to film w wykonaniu uczennicy klsy 2 Gimnazjum we Wróblińcu. Aleksandra postanowiła zaprezentować szerszej publiczności miejsca, które najbardziej lubi w Dolinie Baryczy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyroda, zabytki, historia i współczesność. Masz ochotę na grzyby lub ryby , zapraszamy do naszej krainy. Dla małego i dużego znajdzie się wiele dobrego. Pieszo, na rowerze, w kajaku czy na rumaku- wybór należy do Ciebie. Pakuj plecak lub walizkę i przyjerzdżaj w strony nszemu sercu bliskie. Dolina Baryczy zaprasza.!!!
     
    1246
     
    dodano: 22-05-2017
    Praca konkursowa - projekt ulotki ,,Promuję Dolinę Baryczy" wykonana została przez ucznia kl. IV. Dominik wspólnie z mamą i siostrą ułożyli wierszyk o swojej małej Ojczyźnie.Praca jest zaproszeniem na wycieczkę rowerową do Młynika.Skierowana jest do tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i oddychać zdrowym powietrzem Doliny Baryczy. Źródło zdjęć:www.sp.bogdaj.pl, www.gminasosnie.pl
OPINIE I KOMENTARZE  

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij