Do udziału w PROJEKCIE zostały zaproszone
- · Ośrodki szkolne (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) z regionu Doliny Baryczy
oraz wszystkie podmioty, które tworzą lub planują utworzyć stałą lub cykliczną ofertę edukacyjną dla szkół w szczególności:
- · Ośrodki pozaszkolne
- · Ośrodki edukacji pozaszkolnej i wypoczynku funkcjonujące jako jednostki organizacyjne j.s.t
- · Leśne Kompleksy Promocyjne przy Nadleśnictwach
- · Organizacje pozarządowe prowadzące stałą ofertę edukacyjną lub projektową o cyklicznym charakterze
- · Podmioty gospodarcze
Warunkiem przystąpienia do projektu było wypełnienie ankiety przez osoby zaangażowane w funkcjonowanie lub planowanie działań ośrodka i przesłanie do biura Partnerstwa dla Doliny Baryczy
W oparciu o analizę ankiet została utworzona baza informacyjna tj. dane teleadresowe zgłoszonych podmiotów, kontakty do sekretariatów i osób zainteresowanych udziałem w projekcie.
Zestawiono i opracowano informacje o dotychczasowych działaniach w szkołach i ośrodkach dla poszczególnych poziomów nauczania z zakresu edukacji przyrodniczej i regionalnej.
Zidentyfikowano w jakim stopniu szkoły korzystają z oferty lokalnych ośrodków edukacyjnych i jakie mają problemy i ograniczenia .
Wstępnie zdiagnozowano potrzeby w zakresie posiadania niezbędnego sprzętu oraz opracowania treści oraz narzędzi dydaktycznych przydatnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie regionalizmu i szeroko rozumianej przyrody.
Załączniki do artykułu: | |
( Ankieta_EDUKACJAdlaDolinyBaryczy_ośrodki_szkolne-1.pdf 422 kB ) | |
( PERiP _Ankieta ośrodki pozaszkolne.pdf 447 kB ) |