BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Ścieżki edukacyjne (Mapa)
  •  
    409
     
    dodano: 27-08-2024
    Zespół pałacowo-parkowy w Miliczu jest ważnym składnikiem środowiska kulturowego i przyrodniczego Milicza. Klasycystyczny pałac Maltzanów (siedziba Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego), ruiny XIV-wiecznego zamku piastowskiego oraz 50-hektarowy park w stylu angielskim, zajmują istotne miejsce w przestrzeni miasta oraz na turystycznej mapie regionu Doliny Baryczy. Cele, dla których powstała ścieżka: - wzmocnienie edukacyjnej, poznawczej i turystycznej roli zespołu pałacowo-parkowego -stworzenie bazy edukacyjnej i udostępnienie materiałów dydaktycznych do wykorzystania na zajęciach terenowych dla dzieci przedszkolnych i w nauczaniu wczesnoszkolnym.
  •  
    491
     
    dodano: 01-07-2024
    Zapraszamy na ścieżkę przyrodniczą, która prowadzi alejkami parkowymi do malowniczych zakątków milickiego parku założonego na przełomie XVIII i XIX wieku. Trasa ścieżki liczy około 2 km, znajduje się na niej 9 przystanków tematycznych, dla których opracowano treści w formie graficznej oraz w postaci nagrań z audioprzewodnikiem - udostępnione za pomocą QR kodów. Ścieżka eksponuje walory przyrodnicze parku oraz zabytki zlokalizowane w pobliżu. Zwracają uwagę okazy drzew pomnikowych (aleja wiekowych dębów, choina kanadyjska, skrzydłorzech kaukaski czy cypryśnik błotny), krzewy i rośliny zielne (porośnięty bluszczem dąb) tworzące poszczególne warstwy lasu. Park sprzyja obserwacji ptaków i miejsc bytowania owadów oraz zwierząt zasiedlających starodrzewy. Na ścieżce można również przeprowadzić badania fizyko-chemiczne wody w przepływającej przez park Młynówce. Obiekty historyczne: pałac Maltzanów (siedziba Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego) oraz ruiny piastowsk
  •  
    492
     
    dodano: 30-11-2023
    Ścieżka edukacyjna przy stawie Cieciorka na terenie Gospodarstwa Rybackiego Możdżanów to trasa, przy której znajduje się 6 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
  •  
    743
     
    dodano: 26-08-2022
    Ścieżka „Miodny Szlak” 0,5 km (gm. Milicz) – przy Ośrodku Edukacji Leśnej „Dom Drzewa” w Wałkowej. Poszerza ona wiedzę o roślinach przyjaznych pszczołowatym, roli i czynnej ochrony owadów zapylających. Nową atrakcją Szlaku jest drewniana tuba do słuchania „odgłosów lasu” i gra plenerowa „KLIMATyczne koło NATURY”, które pozwala uzupełnić i sprawdzić wiedzę o przyczynach i skutkach zmian klimatu. Opiekun: Nadleśnictwo Milicz.
  •  
    1044
     
    dodano: 25-08-2022
    Specjalnie przygotowana trasa dla pieszych, przebiegającą przez wyróżniający się pod względem przyrodniczym obszar wąwozów znajdujących się na terenie miasta Twardogóra, przy kompleksie oświatowo – sportowym
  •  
    2028
     
    dodano: 04-02-2019
    Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" zaczyna się i kończy przy Karczmie Rybnej, a jej trasa biegnie groblą wokół największego w gospodarstwie stawu Krzysztof Dolny. Na całej długości ścieżki (ok. 3 km) znajduje się 10 tablic dydaktycznych, które w formie tekstu, zdjęć i rysunków przybliżają tematykę rybactwa śródlądowego w Dolinie Baryczy, flory i fauny środowiska wodnego, ochrony przyrody i samego regionu.
  •  
    2076
     
    dodano: 04-10-2018
    Ścieżka przyrodnicza w Gospodarstwie Rybackim Stawczyk to trasa otaczająca największy staw hodowlany Jan, przy której znajduje się 8 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
  •  
    3466
     
    dodano: 15-06-2016
    Cele zajęć to m.in. rozumienie potrzeb współzależności człowieka i środowiska, budzenie szacunku dla przyrody, kształcenie umiejętności pracy w grupie.Szlak rajdu przebiega w okolicach Krośnic i Wierzchowic, jednak zadania można zaadaptować również na inne trasy.
  •  
    6670
     
    dodano: 05-10-2015
    Ścieżka o długości 8 km prezentuje walory trzeciego co do wielkości wśród Stawów Milickich. Prowadzi od miejscowości Grabownica północnym brzegiem, stawu przechodząc następnie na jego wschodnią groblę, by potem poprowadzić lewym brzegiem rzeki Prądni do wieży widokowej w południowo-zachodniej części stawu. Proponowany przebieg ścieżki pomoże turyście zapoznać się z typowymi dla Doliny Baryczy zbiorowiskami leśnymi oraz ze zgrupowaniami ptaków stanowiących o wartości przyrodniczej tego obszaru.
  •  
    2855
     
    dodano: 15-06-2015
    Scieżka wiedzie wokół zalewu rekreacyjnego w Miliczu. Ma długość niespełna kilometra. Służy poznaniu historii i przyrody tego terenu. Na ścieżce jest posadowionych pięć tablic edukacyjnych wyznaczających miejsca przystanków.
  •  
    6463
     
    dodano: 09-05-2015
    SZLAK RUDY DARNIOWEJ Trasa: Milicz – Karłów- Wałkowo- Wąbnice- Krośnice-Czatkowice- Grabownica- Ruda Milicka- Milicz Wyznaczenie i opracowanie szlaku rudy darniowej było efektem pracy uczestników projektu „Mam …? Młodzieżowa Akademia Marzeń” realizowanego w okresie od czerwca 2009 do listopada 2010 ramach Programu Równać Szanse. Głównym celem projektu było przygotowanie uczestników do dorosłego życia, poprzez zwiększenie umiejętności planowania przyszłości i szukanie wsparcia społecznego.
  •  
    8766
     
    dodano: 03-04-2015
    Lasy Nadleśnictwa Milicz leżą na terenie powiatów Milicz, Trzebnica i Oleśnica. Zajmują obszar 25,8 tys. ha. Nadleśnictwo składa się z trzech obrębów: Cieszkowa, Kubryka i Milicza, które dzielą się na 16 leśnictw rewirowych. Siedliska borowe zajmują 60% powierzchni. Wśród nich przeważają drzewostany sosnowe – 72 %. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” utworzony został w 1996 roku w celu zachowania wartości przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno - kulturowych.
  •  
    4939
     
    dodano: 03-04-2015
    Ścieżka przyrodnicza została wytyczona w celu zapoznania z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i historyczno-kulturowymi Sułowa i okolic. Na trasie ścieżki są liczne zabytki architektury, pomniki przyrody, rzeka Barycz oraz widok na pradolinę Baryczy.
  •  
    2641
     
    dodano: 06-01-2015
    Stawy karpiowe nierozerwalnie wpisane są w krajobraz Doliny Baryczy. Z ponad 700-letnią historią należą do najstarszych w Polsce miejsc hodowli ryb. Obecnie, obok znaczenia gospodarczego, coraz częściej podkreśla się ich znaczenie przyrodnicze.
  •  
    2659
     
    dodano: 06-01-2015
    Różnorodność i bogactwo przyrody nadbaryckich lasów poznać możemy wędrując przyrodniczą ścieżką edukacyjną Karłów-Wałkowa-Karłów. Ma ona długość ok. 5,5 km i tworzy pętlę. Cała trasa wyznakowana jest w obu kierunkach znakiem ścieżki edukacyjnej: ukośnym zielonym paskiem na białym polu. Dobrym punktem startowym wycieczki będzie Karłów, jednak trasę można zacząć także w Wałkowie.

1-18 | 19-29 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij