BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Ścieżki edukacyjne (Mapa)
 •  
  63
   
  dodano: 30-11-2023
  Ścieżka edukacyjna przy stawie Cieciorka na terenie Gospodarstwa Rybackiego Możdżanów to trasa, przy której znajduje się 6 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
 •  
  382
   
  dodano: 26-08-2022
  Miodny Szlak - przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dom Drzewa w miejscowości Wałkowa, ma poszerzyć wiedzę nt otaczającej nas przyrody, szczególnie o roślinach przyjaznych pszczołowatych.
 •  
  292
   
  dodano: 25-08-2022
  Specjalnie przygotowana trasa dla pieszych, przebiegającą przez wyróżniający się pod względem przyrodniczym obszar wąwozów znajdujących się na terenie miasta Twardogóra, przy centrum oświatowo – sportowym
 •  
  1560
   
  dodano: 04-02-2019
  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" zaczyna się i kończy przy Karczmie Rybnej, a jej trasa biegnie groblą wokół największego w gospodarstwie stawu Krzysztof Dolny. Na całej długości ścieżki (ok. 3 km) znajduje się 10 tablic dydaktycznych, które w formie tekstu, zdjęć i rysunków przybliżają tematykę rybactwa śródlądowego w Dolinie Baryczy, flory i fauny środowiska wodnego, ochrony przyrody i samego regionu.
 •  
  1600
   
  dodano: 04-10-2018
  Ścieżka przyrodnicza w Gospodarstwie Rybackim Stawczyk to trasa otaczająca największy staw hodowlany Jan, przy której znajduje się 8 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
 •  
  3213
   
  dodano: 15-06-2016
  Cele zajęć to m.in. rozumienie potrzeb współzależności człowieka i środowiska, budzenie szacunku dla przyrody, kształcenie umiejętności pracy w grupie.Szlak rajdu przebiega w okolicach Krośnic i Wierzchowic, jednak zadania można zaadaptować również na inne trasy.
 •  
  5351
   
  dodano: 05-10-2015
  Ścieżka o długości 8 km prezentuje walory trzeciego co do wielkości wśród Stawów Milickich. Prowadzi od miejscowości Grabownica północnym brzegiem, stawu przechodząc następnie na jego wschodnią groblę, by potem poprowadzić lewym brzegiem rzeki Prądni do wieży widokowej w południowo-zachodniej części stawu. Proponowany przebieg ścieżki pomoże turyście zapoznać się z typowymi dla Doliny Baryczy zbiorowiskami leśnymi oraz ze zgrupowaniami ptaków stanowiących o wartości przyrodniczej tego obszaru.
 •  
  2419
   
  dodano: 15-06-2015
  Scieżka wiedzie wokół zalewu rekreacyjnego w Miliczu. Ma długość niespełna kilometra. Służy poznaniu historii i przyrody tego terenu. Na ścieżce jest posadowionych pięć tablic edukacyjnych wyznaczających miejsca przystanków.
 •  
  5497
   
  dodano: 09-05-2015
  SZLAK RUDY DARNIOWEJ Trasa: Milicz – Karłów- Wałkowo- Wąbnice- Krośnice-Czatkowice- Grabownica- Ruda Milicka- Milicz Wyznaczenie i opracowanie szlaku rudy darniowej było efektem pracy uczestników projektu „Mam …? Młodzieżowa Akademia Marzeń” realizowanego w okresie od czerwca 2009 do listopada 2010 ramach Programu Równać Szanse. Głównym celem projektu było przygotowanie uczestników do dorosłego życia, poprzez zwiększenie umiejętności planowania przyszłości i szukanie wsparcia społecznego.
 •  
  5691
   
  dodano: 03-04-2015
  Lasy Nadleśnictwa Milicz leżą na terenie powiatów Milicz, Trzebnica i Oleśnica. Zajmują obszar 25,8 tys. ha. Nadleśnictwo składa się z trzech obrębów: Cieszkowa, Kubryka i Milicza, które dzielą się na 16 leśnictw rewirowych. Siedliska borowe zajmują 60% powierzchni. Wśród nich przeważają drzewostany sosnowe – 72 %. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” utworzony został w 1996 roku w celu zachowania wartości przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno - kulturowych.
 •  
  3746
   
  dodano: 03-04-2015
  Ścieżka przyrodnicza została wytyczona w celu zapoznania z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i historyczno-kulturowymi Sułowa i okolic. Na trasie ścieżki są liczne zabytki architektury, pomniki przyrody, rzeka Barycz oraz widok na pradolinę Baryczy.
 •  
  2170
   
  dodano: 06-01-2015
  Stawy karpiowe nierozerwalnie wpisane są w krajobraz Doliny Baryczy. Z ponad 700-letnią historią należą do najstarszych w Polsce miejsc hodowli ryb. Obecnie, obok znaczenia gospodarczego, coraz częściej podkreśla się ich znaczenie przyrodnicze.
 •  
  2336
   
  dodano: 06-01-2015
  Różnorodność i bogactwo przyrody nadbaryckich lasów poznać możemy wędrując przyrodniczą ścieżką edukacyjną Karłów-Wałkowa-Karłów. Ma ona długość ok. 5,5 km i tworzy pętlę. Cała trasa wyznakowana jest w obu kierunkach znakiem ścieżki edukacyjnej: ukośnym zielonym paskiem na białym polu. Dobrym punktem startowym wycieczki będzie Karłów, jednak trasę można zacząć także w Wałkowie.
 •  
  2928
   
  dodano: 06-01-2015
  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna „Trzy Stawy” zlokalizowana jest w miejscowości Niezgoda, w gminie Żmigród. Rozpoczyna się przy świetlicy, przy której zlokalizowany jest również parking na kilka samochodów. W pobliżu znajduje się także czatownia do obserwacji ptaków. Ścieżka okrąża Stawy Niezgoda I i Niezgoda II i prowadzi dalej, nad Staw Stary. Długość ścieżki to 8,5 km.
 •  
  1772
   
  dodano: 24-11-2014
  Nauczyciele przyrody oraz języka angielskiego wraz z grupą jedenastu gimnazjalistów w miesiącach październik i listopad zrealizowali projekt , którego celem było wyznaczenie i opis trasy turystycznej po okolicach Wysocka Małego i Doliny Baryczy w języku polskim i angielskim.
 •  
  3259
   
  dodano: 06-10-2014
  Ścieżka o długości 9,5 km prowadzi przez śródleśny kompleks Stawów Krośnickich, zwany również Czarnymi Stawami

1-18 | 19-27 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij