STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Ścieżki edukacyjne (Mapa)
 •  
  290
   
  dodano: 26-08-2022
  Miodny Szlak - przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dom Drzewa w miejscowości Wałkowa, ma poszerzyć wiedzę nt otaczającej nas przyrody, szczególnie o roślinach przyjaznych pszczołowatych.
 •  
  187
   
  dodano: 25-08-2022
  Specjalnie przygotowana trasa dla pieszych, przebiegającą przez wyróżniający się pod względem przyrodniczym obszar wąwozów znajdujących się na terenie miasta Twardogóra, przy centrum oświatowo – sportowym
 •  
  1447
   
  dodano: 04-02-2019
  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna w Gospodarstwie Rybackim "Ruda Żmigrodzka" zaczyna się i kończy przy Karczmie Rybnej, a jej trasa biegnie groblą wokół największego w gospodarstwie stawu Krzysztof Dolny. Na całej długości ścieżki (ok. 3 km) znajduje się 10 tablic dydaktycznych, które w formie tekstu, zdjęć i rysunków przybliżają tematykę rybactwa śródlądowego w Dolinie Baryczy, flory i fauny środowiska wodnego, ochrony przyrody i samego regionu.
 •  
  1474
   
  dodano: 04-10-2018
  Ścieżka przyrodnicza w Gospodarstwie Rybackim Stawczyk to trasa otaczająca największy staw hodowlany Jan, przy której znajduje się 8 tablic przedstawiających w skrócie cykl produkcyjny karpia, a także florę i faunę stawów hodowlanych.
 •  
  1389
   
  dodano: 19-04-2018
  Niedaleko naszej szkoły na obrzeżach rezerwatu Stawy Milickie znajdują się malownicze Stawy Gadzinowe. Można tu obserwować całe bogactwo ptaków Doliny Baryczy, ale nie tylko. Zachęcamy do przejścia naszej przyrodniczej ścieżki i poznania innych ciekawych organizmów.
 •  
  1556
   
  dodano: 19-04-2018
  Drogi turysto! zapraszamy Cię na ścieżkę, którą opracowaliśmy na terenie rezerwatu "Torfowisko koło Grabowna Wielkiego". Prawie 20 lat temu była utworzona tutaj ścieżka przyrodnicza. Niestety zachowały się tylko jej zniszczone fragmenty. Ponieważ bardzo lubimy to miejsce, postanowiliśmy stworzyć własne punkty. Rozmawialiśmy już na ten temat z Nadleśnictwem i Gminą. Dla nas to jest magiczne miejsce. Tutaj zaczniesz swą przygodę. Wyrusz z nami olchowym szlakiem!
 •  
  1572
   
  dodano: 17-04-2018
  Nasza przygoda wyznaczonym szlakiem, rozpoczyna i kończy się przy szkole w Dębnicy. Ścieżka, którą podążaliśmy po malowniczych terenach, pełnych różnorodnych gatunków ptaków i roślin, dostarczyła nam wielu wrażeń, a jednocześnie przybliżyła wiedzę o ich naturalnym środowisku. Ponadto szlak ten ukazuje dawną i obecną historię tego terenu oraz upamiętnia osoby zasłużone. Miejsca takie jak: Pałac myśliwski w Antoninie, podziemia kościoła MB Ostrobramskiej, czy ukryty w głębi lasu Pomnik księcia F. Radziwiłła, przybliża dzieje książęcej rodziny Radziwiłłów. Z kolei zakątek przy Dębie Huberta pozwala na odpoczynek z dala od ulicznego zgiełku, wśród zieleni i śpiewu ptaków.Wybierzcie się do nas.
 •  
  1406
   
  dodano: 16-04-2018
  Wykonaliśmy ścieżkę poświęconą rodzinie Radziwiłłów ponieważ chcemy zainteresować zwiedzających Dolinę Baryczy tą tematyką i przedstawić cenne pamiątki historyczne oraz ciekawe obiekty przyrodnicze. Przedstawiamy w naszej pracy miejscowości i miejsca silnie związane z książęcą rodziną tj. Czarnylas, Ludwików oraz Antonin.
 •  
  1475
   
  dodano: 15-04-2018
  Ścieżka "Śladem roślin leczniczych"rozpoczyna się na terenie SP2 w Twardogórze od strony południowo - zachodniej a następnie biegnie wzdłuż ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej w wąwozie przy szkole. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa,pracę pisałem pod kierunkiem nauczyciela- mgr Barbary Kałańdziak a mapę ścieżki w wąwozie ( zdjęcie startowe)otrzymałem z Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra.Naniosłem na niej ścieżkę opracowaną przeze mnie, do przejścia której serdecznie zapraszam.
 •  
  2215
   
  dodano: 06-04-2018
  Ścieżka dydaktyczno- turystyczna zaczyna się od wieży ciśnień w Żmigrodzie a kończy przy Kopalni Gazu Ziemnego w Karnicach. Cała trasa wycieczki usytuowana jest na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W całym Parku istnieją liczne stawy rybne, cenne zabytki kulturalne i przyrodnicze. Można też zobaczyć ciekawe zakłady przemysłowe i instytucje naukowe. Na trasie można podziwiać drzewa i krzewy: forsycje, tuje, cisy, lipy, tawuły, jałowce, graby, krzewuszki i berberysy.Prowadzi przez miasto Żmigród, wieś Węglewo, Bychowo aż do wioski Karnice. Trasę można pokonać, rowerem, autem lub pieszo. Całkowita długość 8 km. Opracowałem taką, ponieważ jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania, ciekawa, i każdy może ją przebyć.
 •  
  1309
   
  dodano: 04-04-2018
  Ścieżka edukacyjna prowadzi od Zespołu Pałacowo Parkowego w Żmigrodzie wzdłuż stawów: Jeleniego,Starego,Jamnika przez rezerwat "Olszyny Niezgodzkie"i Tamę Goringa. Ukazuje najpiękniejsze miejsca Doliny Baryczy położone niedaleko Żmigrodu. Zobaczymy tam chronione elementy naturalnego krajobrazu oraz zabytkowe obecnie wytwory działalności człowieka. Na trasie jest też szczególny odcinek-przejście dla płazów, w którym odbywa się Akcja Żaba, w której uczestniczę drugi rok.

1-18 | 19-36 | 37-40 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij