STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Centrum Edukacyjno- Turystyczne "Naturum"
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
  • dla kogo? 
    1604
    Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
    " Foto-safari w Ptasim Raju". Nowość. Od 15 kwietnia do 15 października wyjątkowa propozycja to foto-safari, jest to wycieczka pojazdem turystycznym o napędzie elektrycznym lub rowerowa, wiodąca malowniczą trasą wśród stawów. Edukacja regionalna na temat tradycji rybactwa Doliny Baryczy i metod hodowli ryb słodkowodnych. Duża dawka wiedzy poświęconej rezerwatowi ptaków wodnych. Z lokalnych potencjałów oferta zachowuje i wykorzystuje następujące: - kulturalny - tradycyjny zawód rybaka stawowego; - historyczny - zabytki, tradycyjna architektura, przekazy historyczne; - przyrodniczy - zachowanie w rezerwacie, formy ochrony przyrody, gatunki ryb hodowlanych; Oferta dotyczy problematyki przeciwdziałania skutkom zmian klimatu w zakresie gospodarki wodnej (piętrzenie wody, mała retencja, bogata sieć wodna, utrzymanie cieków, przeciwdziałanie suszy). Oferta jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Osoby dorosłe 35 zł.
    sezonowe: kwiecień-październik,
  • dla kogo? 
    1532
    Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
    Wycieczka piesza na trasie ścieżki przyrodniczej, przebiegająca między południowymi stawami przylegającymi do Rudy Sułowskiej. Uczestnicy zobaczą staw Płytki, Przydrożny, Trześniówkę dolną i górną oraz Żabiniec Duży a wszystko to w największym rezerwacie ornitologicznym w Polsce. Wyprawa trwająca około 2 godzin(w wolnym spacerowym tempie), na trasie ponad 5km, pozwala na przebywanie w niezwykle atrakcyjnym miejscu, gdzie kontakt z dziką przyrodą jest nieograniczony. Tutaj każda z pór roku ma swoją niepowtarzalną urodę. Będziemy znajdować się w ścisłym rezerwacie a dookoła ptasi raj. Przewodnik zapozna uczestników z historią Stawów Milickich, opowie o ptakach występujących w ponad 260 gatunkach, będzie prowadził przez ten niezwykły zaczarowany świat. Z lokalnych potencjałów oferta zachowuje i wykorzystuje następujące: - kulturalny - tradycyjny zawód rybaka stawowego; - historyczny - zabytki, przekazy historyczne; - przyrodniczy - zachowanie w rezerwacie, formy ochrony przyrody.
    sezonowe: kwiecień-listopad,
  • dla kogo? 
    1429
    Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
    Warsztaty rybackie to piesza wyprawa na trasie ścieżki przyrodniczej, przebiegająca między południowymi stawami przylegającymi do Rudy Sułowskiej . Uczestnicy zobaczą staw Płytki, Przydrożny, Trześniówkę dolną i górną oraz Żabiniec Duży. Wyprawa trwająca około 3 godzin(w wolnym spacerowym tempie), na trasie ponad 5 km, pozwala na przebywanie w niezwykle atrakcyjnym miejscu. Każdy uczestnik otrzyma lornetkę, mapkę terenu oraz kartę pracy, która pomoże w klasyfikacji obserwacji ornitologicznych. Tutaj każda pora roku ma swoją niepowtarzalną urodę. Będziemy znajdować się w ścisłym rezerwacie a dookoła ptasi raj. Uczestnicy nabędą umiejętności rybackie takie jak: rzut siecią typu rzutka oraz zarzucanie wędką na grubą rybę. Zobaczymy z bliska efekty pracy bobrów. Przewodnik zapozna uczestników z historią Stawów Milickich, opowie o ptakach występujących w ponad 260 gatunkach, będzie prowadził przez ten niezwykły zaczarowany świat.
    sezonowe: kwiecień-listopad,
  • dla kogo? 
    2020
    Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
    Przewodnik zapoznaje uczestników z historią i współczesnością Stawów Milickich, ptasim rezerwatem, fauną i florą występującą na tych terenach. Wycieczka piesza odbywa się na terenie Centrum Edukacyjno-Turystycznego Naturum w Rudzie Sułowskiej. W trakcie jej trwania uczestnicy przechodzą przez ścieżkę zmysłów, oraz zwiedzają Muzeum Rybactwa z jego dużą bazą interesujących i unikalnych eksponatów historycznych.
    dostępność: stałe
  • dla kogo? 
    2614
    Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
    I cześć - terenowa: uczestnicy otrzymują kamery i kręcą na terenie Stawów Milickich materiał filmowy o charakterze przyrodniczym i regionalnym. II cześć - warsztatowa, gdzie uczestnicy na udostępnionych laptopach montują film przyrodniczy z materiałów które sami stworzyli w trakcie wyprawy. Program do montażu filmu jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i nie wymaga wcześniejszej praktyki. Osoba prowadząca jest instruktorem i pomaga mniej doświadczonym uczestnikom w procesie montażu filmu. Z lokalnych potencjałów oferta wykorzystuje następujące: - kulturalny - tradycyjny zawód rybaka stawowego; - historyczny - zabytki, tradycyjna architektura, przekazy historyczne; - przyrodniczy - zachowanie w rezerwacie, formy ochrony przyrody, gatunki ryb hodowlanych; Oferta dotyczy problematyki przeciwdziałania skutkom zmian klimatu w zakresie gospodarki wodnej. Oferta jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Oferta dedykowana dla klas VII i VIII SP oraz szkół średnich.
    dostępność: stałe

1-5 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij