BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
 • dla kogo? 
  561
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ PRZYRODNICZY, KULTURALNY I HISTORYCZNY. Zapraszamy do Manufaktury Bombki na warsztaty dekorowania szklanych ozdób Wzornikiem Dolnośląskim. Podczas zajęć Uczestnicy poznają współczesną koncepcję regionalnego wzoru dla Dolnego Śląska i Wielkopolski, łączącą motywy wzornicze z różnych części Polski. Dowiedzą się na czym polega kropkowa metoda dekorowania bombek i jak wygląda opatentowana Bombka Dolnośląska. W warsztatach nawiązujemy do specyfiki obszaru Doliny Baryczy, bogactwa fauny i flory wyodrębniając motyw karpia, jako źródło inspiracji nanoszonych dekorów. Warsztaty dekorowania bombki Wzornikiem Dolnośląskim są poprzedzone krótkim filmem instruktażowym i multimedialną prezentacją Wzornika Dolnośląskiego. OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  1702
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ KULTURALNY, HISTORYCZNY I PRZYRODNICZY. Milickie Legendy to program w formie gry fabularnej. Uczestnicy wybierają jeden z dostępnych tematów (1.)„Jak obudzić zamek?” lub (2.)„Magiczny Sznur Pereł”. W programie 1. uczestnicy wyruszają w wyobrażoną wędrówkę poprzez uśpiony zamek, pełen magicznych niebezpieczeństw. Stają się bohaterami historycznej opowieści - konstruują zamkowe wieże, magiczne przedmioty i tworzą kolory z naturalnych barwników. Program 2. nawiązuje do legendy zaginionego sznura pereł Hrabiny Maltzan, a uczestnicy mają za zadanie przywrócić jego magiczną moc. W tym celu sami stają się bohaterami opowieści i przenoszą się do świata leśnych skrzatów i troli. Każdy koral reprezentuje inną umiejętność, którą dzieci muszą zdobyć - tropią leśne zwierzęta, rozpoznają zapachy, sporządzają magiczne mikstury, konstruują instrumenty i tworzą spektakl. OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  1530
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  rekomendacja do grantu PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ KULTURALNY I PRZYRODNICZY. Warsztaty Twórczo w Recyklingu są zajęciami twórczego rozwiązywania problemów. Uczestnicy pracując metodą design thinking projektują przedmioty, które są odpowiedzią na wybrane problemy społeczne w Dolinie Baryczy. Poznają zasady ekodizajnu, oszczędzania wody, dbania o środowisko. Do prototypów wykorzystują materiały recyklingowe. Warsztaty zachęcają dzieci do krytycznego analizowania otaczających je produktów i do zadawania sobie pytania: czy rzeczy, które nas otaczają, zaprojektowane są dobrze czy może źle? Program rozwija w dzieciach wielorakie inteligencje, w szczególności przestrzenno-wizualną, przyrodniczą i interpersonalną. W cenie: program edukacyjny, seans filmowy Dolina Paproci z poczęstunkiem (popcorn + naturalny nektar owocowy z Doliny Baryczy) i zakupy w sklepiku Starej Bombkarni. OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  2480
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  rekomendacja do grantu PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ KULTURALNY I PRZYRODNICZY. DOTYCZY PROBLEMATYKI PRZECIWDZIAŁANIA SKUTKOM KLIMATU. Jest rok 2050, planeta Ziemia umiera. Ludzie już wiedzą, że muszą zmienić swoje podejście do przyrody. Jest jeszcze szansa na jej uratowanie. Sukces tego wyzwania zależy od wiedzy i zaangażowania grupy ekspertów, którymi są uczestnicy zajęć! Zostają oni świadomymi mieszkańcami, jedynej ocalałej z klęski żywiołowej, krainy - Doliny Baryczy. Celem ich misji jest przygotowanie kodeksu ekozasad dla nowych mieszkańców - dotyczących odpowiedzialnej gospodarki wodnej, emisyjnej, odpadami oraz poszukiwanie źródeł energii odnawialnej. w ramach programu: warsztaty, film edukacyjny, przerwa na relaks i zakupy w Kawiarni KOM, mini poczęstunek OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  2197
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ KULTURALNY, PRZYRODNICZY I HISTORYCZNY. Zajęcia odnoszą się do historii miejsca Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego. W okresie od marca do kwietnia tematyka programu nawiązuje do tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Podczas warsztatu szukamy odpowiedzi na intrygujące pytania: Jaki związek mają milickie stawy z tradycjami świątecznymi? Co kryje się w jajku? W programie: lekcja muzealna, warsztat zdobienia Wzornikiem Dolnośląskim, eksperymenty i zabawy z jajkiem, interakcyjne zwiedzanie Muzeum Bombki. W miesiącach listopad – styczeń przenosimy się do Mikołajowej Fabryki Wyobraźni. Uczestnicy trafiają do KOMnaty Bombki, gdzie czeka ważne zadanie – odnalezienie bombek nawiązujących m.in. do walorów obszaru Doliny Baryczy. W programie: warsztat zdobienia Wzornikiem Dolnośląskim bombek i pierników, interakcyjna lekcja muzealna, zwiedzanie Muzeum Bombki oraz pisanie listów na poczcie Krainy Wyobraźni. OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  sezonowe: styczeń-kwiecień, listopad-grudzień,
 • dla kogo? 
  1767
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  PROGRAM WYKORZYSTUJE LOKALNY POTENCJAŁ PRZYRODNICZY, KULTURALNY I HISTORYCZNY. Uczestnicy wybierają jeden z dostępnych tematów (1.) „W lesie” lub (2) „Na grobli”. Temat 1 daje uczestnikom wyprawy możliwość poznawania gatunków drzew, ptaków, tropów zwierząt oraz owoców leśnych. Lekcja w lesie umożliwia bliskie obcowanie z przyrodą – doświadczanie jej wszystkimi zmysłami. Poznawanie przyrody w terenie nie tylko wzbogaca wiedzę przyrodniczą, stymuluje wrażliwość estetyczną (uczy odczuwania i podziwiania naturalnego piękna), ale sprzyja też rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu. Temat 2 jest geograficzno-przyrodniczą wycieczką ścieżkami Doliny Baryczy. Uczestnicy zdobywają tutaj umiejętności obserwowania przyrody w środowisku naturalnym. Dowiadują się, jakie warunki geologiczne miały wpływ na zróżnicowanie krajobrazu w regionie Doliny Baryczy. Poznają genezę powstawania stawów, występującą tu faunę i florę oraz specyfikę hodowli ryb. OFERTA JEST DOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  sezonowe: marzec-wrzesień,

1-6 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij