STREFA DZIECI

Opinia rodzica jest ważna

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
 • dla kogo? 
  340
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  Warsztaty z fotografii cyfrowej oraz analogowej odbywają się na terenie ruin pałacu, w sali muzealnej oraz ciemni fotograficznej. Warsztaty fotograficzne sięgają tematyki przyrodniczej, krajobrazowej, historycznej Doliny Baryczy oraz portretowej uczestników warsztatów. Dzieci, młodzież i dorośli mają możliwość fotografowania ruin Pałacu von Reichenbachów, terenów otaczających, a także faunę i florę charakterystyczną dla Doliny Baryczy. Uczestnicy warsztatów uczą się posługiwać aparatem cyfrowym i analogowym, a także poznawają techniki fotografowania w różnych warunkach oświetleniowych używając trybu manualnego, który wymaga ustawień kontrolowanych w pełni przez uczestników.
  sezonowe: kwiecień-czerwiec,
 • dla kogo? 
  1471
  Miejsce realizacji zajęć: w sali 
  Biblioteka Publiczna w Twardogórze oferuje młodszym i starszym mieszkańcom gminy, przez cały rok kalendarzowy, związane z naszą Małą Ojczyzną: konkursy, quizy, wystawy, pogadanki o ekologii, klimacie i regionie, głośne czytania regionalnych bajek i legend oraz połączone z tym zajęcia edukacyjne, z wykorzystaniem narzędzi dydaktycznych dostępnych na portalu www.edukacja.barycz.pl, sprzętu i pomocy edukacyjnych przekazanych Bibliotece w ramach projektu, po wcześniejszym umówieniu terminu i tematu zajęć. I. Lokalne potencjały wykorzystywane w ofercie Biblioteki: 1. kulturalny (legendy i bajki regionalne) 2. historyczny (fakty i przekazy historyczne) II. Oferta zajęć może dotyczyć następujących zagadnień związanych z przeciwdziałaniem skutkom zmian klimatu: gospodarowania odpadami i świadomych zakupów, III. Oferta jest dostępna dla osób niepełnosprawnych w obrębie czytelni internetowej na parterze; dział dla dzieci Biblioteki usytuowany jest na pierwszym piętrze w budynku bez windy.
  dostępność: stałe

1-2 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij