BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli


 •  
  3615
   
  dodano: 18-03-2017
  Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mają wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film. Należy zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy
 •  
  250
   
  dodano: 30-10-2022
  Wybraliśmy te miejsca bo uważamy, że warto zobaczyć znane i mniej znane miejsca Doliny Baryczy, które leżą w województwie wielkopolskim. Odwiedzając te miejsca doszliśmy do wniosku, że warto poznać naszą małą ojczyznę i chcieliśmy się tym z wami podzielić. Bo to wiedza, atrakcje, sport, wypoczynek i piękne krajobrazy. Turystka w Dolinie Baryczy się opłaca.
 •  
  954
   
  dodano: 04-11-2022
  Zaplanowana trasa wycieczki rowerowej wiąże się ze szlakami, które przez lata przecierał nam mistrz polskiego kolarstwa - Ryszard Szurkowski. Sportowiec pochodzący ze Świebodowa był związany ze swoją okolicą dlatego też trasa prowadzi przez malownicze zakamarki Doliny Baryczy. Natura i rodzina to istotne elementy tego wyjazdu. Podróż rozpoczyna się w rodzinnej miejscowości i tutaj też dobiegł końca. Celem wycieczki jest poznanie okolicy mistrza oraz uhonorowanie jego zasług.
 •  
  306
   
  dodano: 30-10-2022
  Chciałbym Państwu przedstawić trasę rowerową łączącą zarówno miejsca ciekawe przyrodniczo, jak i zabytki oraz pamiątki świadczące o historii regionu. Sama Barycz w okresie wczesnego średniowiecza stanowiła trudną do pokonania barierę, z powodu szerokich rozlewisk i otaczających ją bagien. Łączy je prowadzący wzdłuż Baryczy - Niebieski "Szlak Archeologiczny", którym częściowo będziemy zmierzać. Warto się nim wybrać na fascynującą eskapadę poprzez liczne stawy, lasy, pozostałości bagien, urocze łąki i pola. Na jego trasie napotkamy liczne osobliwości przyrody, a także ciekawe obiekty i zabytki architektury. Szlak niedawno został odnowiony. Obecnie jest dobrze oznakowany. Nie jest trudny. W większości można przebyć go na rowerze, co bardzo polecam. Moja rodzina często wybiera się na takie wyprawy i dzięki temu możemy poznać i doświadczyć piękna naszego regionu. Wszystkim, którzy zdecydują się ruszyć moimi śladami życzę szerokiej drogi i wielu wrażeń.
 •  
  1480
   
  dodano: 19-04-2018
  Dolina Baryczy to kraina pełna uroku i odniesień do przeszłości, to ludzie tworzący historię i teraźniejszość tego miejsca, to przyroda określająca warunki życia i gospodarowania jej zasobami przez zamieszkałą tu społeczność. W ciągu wieków krajobraz i charakter regionu kształtował w Miliczu i jego okolicach znamienity ród arystokracji niemieckiej Maltzanowie. Rozwinęli oni na europejską skalę hodowlę ryb i założyli swoje gniazdo rodowe - będący perłą klasycyzmu pałac w Miliczu. Gra "Poznajemy tajemnice pałacu Maltzanów" jest propozycją gry edukacyjnej skierowanej do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, uczniów szkół średnich oraz dorosłych chcących poznać interesujące fakty z historii największej atrakcji turystycznej Milicza. Po ukończeniu gry warto wybrać się na spacer po parku i zajrzeć na dziedziniec pałacu, w którym obecnie mieści się Technikum Leśne, szkoła kształcąca przyszłych leśników. Autorzy gry są uczniami tej szkoły .
 •  
  1232
   
  dodano: 22-05-2017
  I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Żmigród – „Piękno nie musi być daleko” – wykonana została przez uczennicę kl.VI SP im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku – Martynę Michalczewską. Praca zachęca do odwiedzenia pięknych okolic Gminy Żmigród, które są bogate w różnorodne atrakcje przyrodnicze, historyczne oraz turystyczno-rekreacyjne. Ulotka reklamuje najważniejsze zabytki samego miasta Żmigród, miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła – Powidzka, oraz Jamnika i Rudy Żmigrodzkiej.
 •  
  279
   
  dodano: 31-10-2022
  Praca przedstawia jednodniową wycieczkę po najciekawszych i najatrakcyjniejszych zakątkach Krośnic oraz Milicza. Na trasie zostały uwzględnione miejsca w których można odpocząć lub zjeść posiłek. Jest to bardzo atrakcyjna wycieczka, która zawiera wszystko co powinien zobaczyć turysta przyjeżdzający do Doliny Baryczy. Metryczka : Tytuł pracy : Milicz, Krośnice i okolice Szkoła : Zespół Szkół w Krośnicach Imię i nazwisko nauczyciela : Paulina Borowa Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy : wikipedia - zdjęcie startowe, zdjęcia punktów oraz ich opis - praca autorska W pracy zostały wykorzystane własne zdjęcia oraz opisy punktów w formularzu
 •  
  302
   
  dodano: 12-09-2022
  Plakat o tematyce przyrodniczej prezentujący proces rozprzestrzeniania się chronionej i rzadkiej rośliny kotewki orzecha wodnego na obszarze rezerwatu przyrody "Stawy Milickie".

1-18 | 19-36 | 37-54 | 55-59 |

FILTRUJ
» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij