BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

O PROJEKCIE > Działania > Wyjazd studyjny po polskich czołowych ośrodkach edukacyjnych

Druga studyjna wizyta (5-7 września 2014) w ramach Programu Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - „Edukacja dla Doliny Baryczy”.

Tym razem wyjazd odbył się po polskich czołowych Ośrodkach zajmujących się edukacją przyrodniczą i regionalną.  Była to możliwość zapoznania się z ofertą odwiedzanych Ośrodków  oraz podpatrzenia metod ich pracy. Przedstawione w Ośrodkach alternatywne sposoby zajęć, dały szeroką perspektywę i możliwości zorganizowania atrakcyjnych lekcji w szkole oraz zajęć w Ośrodkach. Wiele z pokazanych form i metod aktywizacyjnych można wykorzystać w naszych szkołach, Ośrodkach.

Ten wyjazd był  inspiracją do kreatywnego myślenia, integracją zespołu i motywacją do dalszej pracy. W wizycie wzięły udział 44 osoby w tym 31 nauczycieli i 10 pracowników ośrodków edukacji pozaformalnej, trzy osoby ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz dwóch ekspertów z Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych IBE z Warszawy

W ramach wizyty odwiedzono pięć ośrodków edukacji pozaformalnej:

1.Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej,

2.Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu,

3.Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzyniu,

4.EduPark Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieżowy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdańsku,

5.Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w BiedruskuEksperci PPP IBE zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie do udziału w wizycie studyjnej oraz do przeprowadzenia szkolenia dla uczestników wizyty, podsumowującego jej rezultaty. Wizyta odbyła się w dniach 5-7 września 2014 r., a szkolenie zostało przeprowadzone w ostatnim dniu wizyty studyjnej, 7 września 2014. Eksperci PPP IBE zebrali od uczestników materiały w postaci wypełnionych kart obserwacji zajęć w ośrodkach oraz ankiet ewaluacyjnych, z których dane posłużyły do przygotowania raportu.


» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij