STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Stacja Ornitologiczna Uniwersytetu Wrocławskiego
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
 • dla kogo? 
  209
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  Drzewa pełnią ważną rolę w życiu nietoperzy, bo dla wielu gatunków tych zwierząt są domem. Niektóre gatunki tworzą społeczności typu rozpad-fuzja (ang. fission-fusion), w których członkowie kolonii rozrodczych jednocześnie użytkują wiele dziupli, regularnie je zmieniając, ze względów higienicznych, bezpieczeństwa i socjalnych. Danej grupie nietoperzy potrzebna jest więc duża pula dziupli, a jak pokazują badania, jest to towar deficytowy i znikający w szybkim tempie. Ochrona dziuplastych drzew ma więc ogromne znaczenie dla zachowania populacji leśnych zwierząt, które chronią nas przed owadami uważanymi za uciążliwe dla człowieka. Oferta oparta jest na przyrodniczym potencjale obszaru. Dotyczy chronionych gatunków zwierząt (nietoperzy) i ochrony ich siedlisk, którymi są liczne w dolinie, stare, dziuplaste drzewa.
  sezonowe: kwiecień-maj, wrzesień-listopad,
 • dla kogo? 
  1062
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  Warsztaty w sali:15 min. prelekcja, potem praca z materiałami pokazującymi wyniki kartowania zespołów ptaków lęgowych w rożnych typach lasów. Na ich podstawie, uczniowie przygotowują listę gatunków i ilość par lęgowych zasiedlających dane środowisko, oraz wyciągają wnioski dotyczące powiązania zasobności siedliska i związanych z nim zespołów ptaków. Na podstawie wiedzy zdobytej w szkole samodzielnie opisują poszczególne typy lasu. Uczniowie mają za zadanie powiązać różne praca leśne (ich terminy, zakres) z zagrożeniami jakie niosą ptakom leśnym. Czas trwania 1,5 godz. Wiosną zajęcia kończą się wyjściem w teren, aby poznać głosy pospolitych gatunków ptaków leśnych i w terenie. Oferta oparta jest na potencjale przyrodniczym obszaru Natura 2000 Dolina Baryczy i skierowana szczególnie do uczniów technikum Leśnego, przyszłych gospodarzy tego terenu.
  sezonowe: marzec-maj, wrzesień-listopad,
 • dla kogo? 
  1194
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  W czasie wycieczki po rezerwacie uczestnicy dowiadują się o problemach powstających na styku gospodarki człowieka i ochrony przyrody (rezerwat ptaków, Natura 2000) i uczą się jak ich unikać przy współpracy rybaków i ornitologów. Poznają rzadkie gatunki ptaków, bezkręgowców i płazów,chronione prawem unijnym, które żyją na terenie rezerwatu "Stawy Milickie". Poznają przyczyny zanikania siedlisk i związanych z nimi gatunków zwierząt..Oferta oparta na przyrodniczym potencjale doliny Baryczy (Obszary Natura 2000 ptasi i siedliskowy, rezerwat ptaków, rzadkie i chronione gatunki zwierząt obszaru)
  sezonowe: kwiecień-czerwiec, wrzesień-listopad,

1-3 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij